Afonso Castro

1972 Monforte de Lemos ( Lugo )

Deseños de iluminación:

Ano 2003


“Con flores a María” (Teatro da Lúa) 

“Noveccento” (Sergio Zearreta) 

 

Ano 2004 

“Vento Mareiro” (Avelino Gonzalez)

 “Jean Paul” (Sidecar) 

 

Ano 2005 

“NH8 OX” (Pisando Ovos)

 “Ahora fobia” (Contando Hormigas--Madrid--) 

 

Ano 2006 

“Figurantes” (Teatro d2)


“No intre 1800” (Pisando Ovos)


“Mañana voi yo difícil” (Contando Hormigas) 

 

Ano 2007 

“A Piragua” (C.D.G.)

“Kamicaze” (Pista4) 

“30000” (Pisando Ovos)


“Comida Chinesa” (Teatro de Adro) 

 

Ano 2008


“Periferia” (Voadora) 

“Purgatorio” (Pista4)

“RingoRango” (Pista4)

“Menos1” (Pisando Ovos) 

“E tí quen ves sendo” (Talía Teatro)

 “Play” (Uxía Vaello) 

“Ubu Rei” (UDC) 

“Iliria” (Elefanta Elegante)


“Historias tricolores” (Cándido Pazó) 

 

Ano 2009 

 “Coroliano” (Teatro sen Repertorio) 

“Hamlet Machine” (UDC)

 “Ver fondo de envase” (UDC) 

“Xogos a hora da xesta” (UDC) 

“Vuelo” (Pisando Ovos)


“A Maxia da Santa Compaña” (Mago Teto) 

“Delimvois”(Teatro a oficina--Portugal--) 

“Rewind” (Uxía Vaello) 

“Assemblage” (Uxía Vaello) 

“Tres” (Pisando Ovos) 

“O Soño” (Voadora)


 

Ano 2010


“Sexo? Por qué non?” (Eme2)


“A Ratiña Laranxa” (Cuarteto Cramuxo) 

“Rinocerontes no camiño” (UDC)


“Eiruga” (UDC)


“Life is a paripé” (Obras Públicas)


“Ai Carmela” (Teatro de Adro)


“Memorias das memorias dun neno labrego” (Abrapalabra) 

“Encontros”(Lusco e Fusco) 

Ano 2011 

“Fútbol é así” (Obras Públicas)


“Nunca durmo”-”Rede na Rede” UDC 

 

Ano 2012 

“Peter punk e o neno imperdible” (Peter Punk)


“A nosa señora das nubes”

”Unha cidade por ser” 

“Decamerón” (Abrapalabra) 

 

Ano 2013 

“Aburla do galo” (UDC)


“Fóra de cadro”

“2m2 de pel”(UDC)


“As mil vidas de matias Houseman”(Adro) 

“As do peix” (Abrapalabra)


“Bye bye honey” (Obras públicas)


“Os anos 80” (Mago Teto)

 


Ano 2014


“Momento Blooming” (Pisando Ovos)


“Que volvan as frores” Pisando Ovos (30-3-2014) 

“Nocturnos” Universidade 2014 (24-3-2014)          

 “Airenoar” Airenoar (24-10-2014)


“Ra ra ra” (1-11-2014) Abrapalabra

 

Ano 2015


“Augusta” UDC (13-3-2015)


“A Canoa” Escola da noite (17/09/2015) 

“Xardín suspenso” CDG

 

Ano 2016

“Ulises, e a nena durmida”  Anxela Blanco

“Foucellas” Talía Teatro 

“Getback” Eme2 (14/09/2016)

“O tolleito de Inishman” Contraproducións

 

Ano 2017

“Emoticores” Las tricotouses (16/01/2017)

“Nacidas Libres” Contraproducións (30/6/2017)

“Fillos do Sol”   Contraproducións (28/10/17)

“The Hidden Door” J. Cesar Ungo (14/11/17)

 

Ano 2018

“Masa Madre Sal Marina" Proxecto Pank  (26/01/2018)

“Simulación programada”  Felix Fernandez (02/02/2018)

“Toda a beleza do mundo” María Move (21/04/2018)

“Plastic”  Paula Quintas (28/04/2018)

“Nimiedades” Helen Bertens (9/3/2018)

“Commedia” Contraproducións (14/07/2018)

“Pink unicorns” La macana (7/09/2018)

“Directo9”  Pisando Ovos (3/10/2018)

 

Ano 2019

“A compañeira de piso” Contraproducións (28/03/2019)

“O electo” Contraproducións (25/10/19)

“O que segue” Funboa Escénica (18/10/19)

 

 

Deseños de escenografía 

“Figurantes”

“Comida chinesa”

“Ai Carmela”


“A ratiña laranxa” 

“Tres”

“As mil vidas de Matias Houseman” 

“Plastic”

 

Axundante de dirección 

“Tres”


“Memorias das memorias dun neno labrego”

“Decameron”


“Ra ra ra”


 

 

Dirección


“Figurantes” 

“Coroliano” 

 

 

Premios 

María Casares 2008 “A piragua” 

María Casares 2016 “Xardín suspenso”

María Casares 2017 “ O tolleito de Inishman”

Nominación 2009 “Periferia” 

Nominación 2013 “Decameron” 

Nominación 2015 “Ra ra ra” 

Nominación 2016  “O foucellas”

Nominación 2017 “Commedia”

  • Facebook
  • Instagram Galicia Danza